Dowiedz się o innowacyjnych rozwiązaniach, które opracowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami, aby przekształcić ich odpady w cenne surowce i stymulować pozytywne zmiany w przemyśle spożywczym.
ALE NAJPIERW... oto DLAczEGO NASI PARTNERZY wykorzystują NADWYŻKI PIEKARNICZe
Redukcja
ilości odpadów żywnościowych i wpływu utylizacji żywności na środowisko, w tym zużycia wody, stosowania pestycydów i emisji z transportu
EfEKTYWNOŚĆ
kosztów produkcji i wykorzystanie lokalnych zasobów zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym
UZNANIE
wśród inwestorów, konkurentów i konsumentów za wdrażanie zrównoważonych praktyk
CHLEBOWE PODSTAWY | NAPOJE FERMENTOWANE
Testowanie chleba less waste i dopasowanego fermentowanego napoju bezalkoholowego
Nasz partner to największa sieć sklepów typu convenience w Polsce, posiadająca ponad 10 500 sklepów w całym kraju. Dowiedz się, jak przekształciliśmy ich nadwyżki w wartość.
Wraz z Blendhub i EIT Food stworzyliśmy zrównoważoną, bogatą w błonnik i białko mieszankę do wypieku chleba. Dzięki temu przedstawiamy potencjał mieszanek do zmniejszenia śladu środowiskowego przemysłu piekarniczego.
Przekształcanie własnych nadwyżek w zrównoważony składnik – Mikokin
Sprawdź, w jaki sposób innowacyjne wykorzystanie nadwyżek piekarniczych przez Rebread pomogło tej baskijskiej piekarni przemysłowej w produkcji funkcjonalnego składnika – biomasy grzybowej bogatej w białko i błonnik.
Save the Bread – Przekształcanie nadwyżek chleba w super-mąkę piekarniczą
Dowiedz się, jak projekt „Save the Bread” przekształcił nadwyżki chleba w wysokiej jakości super-mąkę, zmniejszając ilość odpadów i promując zrównoważony rozwój w mołdawskim przemyśle piekarniczym dla MŚP.